Догляд за вікнами як і чим правильно змащувати фурнітуру і ущільнювачі?

Люди стрімко забувають про пережитки минулого – дерев’яні вікна, адже на зміну їм прийшли теплі пластикові вікна. Однак сучасні аналоги теж потребують догляду, як і дерев’яні попередники.

 

Чому важливо змащувати пластикові вікна?

Належить змащувати ущільнювачі і всі рухомі елементи віконної фурнітури. Це екцентрикові запорні цапфи, всі металеві рухомі частини на стулці та ті, що труться. Якщо фурнітуру вікна не змащувати, наслідків не уникнути: механізми зношуються і починають сигналізувати про неполадки. Якщо ваші вікна видають незвичне клацання, скрегіт або скрип, це необхідно виправити.

При цьому ущільнювачам важливо приділити не менше уваги. При стабільному догляді вони зберігають еластичність і захищають будинок від холоду, протягів, пилу і шуму. У зворотному випадку ущільнювач доведеться замінити.

 

Чим змащувати пластикові вікна?

Не потрібно шукати якийсь особливий засіб, відмінно підійде машинне масло.

Синтетичне масло – найоптимальніше, воно не має властивості густіти на холоді, як мінеральне.

Добре змащує вікна і силіконове масло. Найкраще з цим завданням  справляються імпортні силіконові масла, хоча серед вітчизняних засобів теж знайдеться декілька гідних варіантів.

Які засоби не підходять? По-перше, мастило не повинне містити кислот або смол. По-друге, іноді люди змащують вікна побутовими та косметичними засобами: рослинним або вершковим маслом, засобами для догляду за шкірою, вазеліном та іншими засобами на вазеліновій основі. Такий підхід тільки погіршить роботу фурнітури.

 

Змащуємо фурнітуру вікна правильно

З вибором змащуючого засобу ми розібралися, тепер розглянемо поетапно сам процес змащування пластикових вікон.

Очищаємо вікна. Будь-які вікна з часом забруднюються, особливо, якщо ви живете в місті. Перед змащуванням фурнітури вікна, необхідно прибрати бруд. Для цього вам потрібна жорстка щітка і тканинна серветка. Протріть серветкою всі важкодоступні частини вікна. Очистіть дренажні отвори і надалі стежте, щоб вони завжди були вільні. Ретельно очистіть щіткою фурнітуру на стулці від старого масла і бруду, потім насухо протріть все серветкою. Не використовуйте агресивні хімічні засоби при догляді за вікнами, вони здатні не тільки зіпсувати зовнішній вигляд вікон, а й порушити їх цілісність.

Змащуємо фурнітуру. Якщо ви використовуєте мастило у вигляді спрею, розпилюйте її не впритул, а з невеликої відстані. Звичайне масло без розпилювача необхідно розподіляти, рухаючи ручкою вікна (як ніби ви відкриваєте і закриваєте стулку). Досить пари крапель масла на кожну деталь.

Змащуємо ущільнювачі. Для збереження еластичних та водовідштовхувальних властивостей необхідно 1 раз в рік очищати його від бруду вологою серветкою і протирати спеціальними засобами. Для обробки рекомендуємо використовувати тканину, яка добре всмоктує.

Як часто потрібно змащувати пластикові вікна?

Мастило може втратити ефект з кількох причин. Наприклад, через налипання пилу або під час миття вікон. Тому змащувати пластикові вікна потрібно регулярно.

Періодичність змазування вікон залежить від експлуатації та навколишнього середовища. Якщо ви живете в забрудненому місті або часто відкриваєте і закриваєте вікна – вам необхідно змащувати вікна 2-3 рази на рік. Якщо умови більш щадні, то вікна можна змащувати раз на рік.

Металопластикові вікна VEKA славляться своєю довговічністю і служать людям десятками років. Для того, щоб клієнти були впевнені в цьому, деякі компанії дають багаторічну гарантію. Компанія Інтергарант надає розширену гарантію на 10 років. Але варто пам’ятати, що висока якість вікон не звільняє від догляду. Регулюйте деталі, тримайте вікна в чистоті і змащуйте щонайменше раз на рік – тоді вам не доведеться міняти вікна завчасно.