Зимове провітрювання (мікропровітрювання)

Вікно – основний регулювальник мікроклімату, і керувати погодою в будинку досить просто. По-перше, необхідно правильно вибрати краще вікно, щоб було тепло взимку і прохолодно влітку. Крім того, потрібно час від часу провітрювати приміщення. Головне – робити це регулярно.

Однак взимку надовго відкривати вікно не хочеться: коли на вулиці мороз, деяким простіше перетерпіти духоту, ніж мерзнути. На допомогу приходить зимове провітрювання пластикових вікон.

 

Що таке зимове провітрювання?

Деякі плутають зимове провітрювання зі звичайною поворотно-відкидною стулкою. Мовляв, якщо вікно відкрито не нарозхрист, а «наверх» – такий режим краще підійде для зими.

Насправді зимове провітрювання – не просто рядовий механізм відкривання вікна. Його не даремно називають мікрощілинним: іноді неозброєним оком не зрозуміти, відкрито вікно чи ні.

Працює дуже просто – віконна ручка повертається на 45 градусів, притиск стулки послаблюється, між нею і рамою виникає тонка щілина – близько 5-8 мм. Після цього свіже повітря починає надходити в будинок поступово, не створюючи протягів і пропускаючи менше шуму, ніж звичайна відкрита стулка. Крім того спеціальний фіксатор дозволяє відрегулювати відстань між стулкою і рамою. Просто повертаєте віконну ручку і вибираєте найкомфортніший режим.

Зимове провітрювання – незамінна річ в будинках, де необхідно підтримувати потрібний рівень вологості. А якщо з вами живуть діти, ця опція стає необхідністю, адже ніщо так не схильне до застуді, як юний незміцнілий організм.