Звукоізоляція вікон

Загальновідомо, що вуличний шум негативно впливає на нервову систему, на можливість сконцентруватися і, звичайно, на сон. У наш час захистити будинок від вуличного шуму можливо за допомогою вікон ПВХ.

Нескладно здогадатися, що шумоізоляція вікна залежить не тільки від товщини скла в склопакеті. Тому важливо підібрати потрібну модель, виходячи з побутових реалій.

Зазвичай для шумоізоляції вікна менеджери віконних компаній рекомендують встановлювати вікно зі стандартним двокамерним склопакетом. Цього достатньо, щоб не чути шум дитячого майданчика або звук автосигналізації.

Більш просунуті компанії пропонують встановити скло різної товщини. Але навіть цього буде недостатньо, якщо будинок знаходиться біля дороги або залізниці.

Фізика шумоізоляції вікон

Цікаво, що для суттєвого зниження рівня шуму досить збільшити шумоізоляцію всього на 3-4 дБ. На перший погляд може здатися, що подібна перевага незначна. Але це не так. Наприклад, різниця між жвавою бесідою і дорожнім рухом становить всього 10 дБ, хоча людське вухо підказує, що магістраль голосніше розмови в кілька разів.

Якщо звернутися до наукових термінів, децибел – величина не лінійна, а логарифмічна. Тобто різниця на 3 дБ означає, що вимірювана величина більше еталону в два рази, на 6 дБ – в чотири рази і так далі. Це правило буде стосуватися і розмови людей, і поїздів, і літаків.

 

Способи збільшення шумоізоляції вікон

Інтуїція підказує: чим товще скло в склопакеті, тим тихіше у будинку. Але шумоізоляція вікон не завжди прямо залежить від товщини скла в склопакеті. На справі все набагато цікавіше.

 

Більше скла, більше камер

Згадаймо уроки фізики: звук – це коливання. Зовнішнє скло склопакета приймає на себе тиск звукової хвилі і передає його через повітряну камеру на наступне. З кожною такою передачею сила коливання зменшується. Тому чим більше в склопакеті камер, тим краще шумоізоляція. Плюс різниця ширини дистанційних рамок між склом додає близько 1 дБА.

 

Триплекс

Триплекс – своєрідне «листкове» скло, склеєне за допомогою спеціальної плівки. Встановивши його в 40-міліметровий склопакет, можна знизити рівень проходу через нього шуму на цілих 38 дБ.

Не можна не відзначити і додаткові переваги триплекса. По-перше, він забезпечує безпеку: при ударі плівка між склом стримує осколки. По-друге, триплекс – один із способів додати склу цікавий і ефектний вигляд.

 

Герметичність вікна

У гонитві за шумоізоляцією вікна можна упустити найочевиднішу деталь: наскільки щільно стулка прилягає до рами. Перевірити це просто: спробуйте просунути між ними листок паперу. Якщо він проходить вільно, вікно доведеться відрегулювати.

Нарешті, тиша в будинку залежить не тільки від самого вікна, але і від його правильного монтажу. Адже звук може проникати в житло не тільки через саме вікно, а й через монтажні шви. Для якісної шумоізоляції вікна шви потрібно закрити герметично, не залишивши жодної щілини.